Nasz profil na Facebook
  MBP
 
 
KOMENTARZE WPISANE PRZEZ: Noemi


NoemiPosty:52
Dotyczy: Ostatnie rozdanie
Wysłany: 2015-01-04 20:18:45
Najlepsza książka, jaką przeczytałam w 2014 roku
NoemiPosty:52
Dotyczy: Ławka : czyli opowieść o miłości, która obraziła Boga
Wysłany: 2014-06-22 18:31:15
Według mnie to książka o zgubnej miłości tzw. "bez szans". Nieco kontrowersyjna z uwagi na wątki biblijne, które jednak nadają sens omawianej pozycji, zmuszając do głębszej refleksji nad pozornie błahym tematem. Wątpię w to, czy o piękną miłość tu chodzi, czy może raczej o pożądanie. I w tym tkwi sedno... ale tej oceny dokonać można wyłącznie z poziomu ziemskiej egzystencji. Dlatego też niezwykle istotną rolę odgrywa w tej książce wątek miłości Marii-Magdaleny i Jezusa. Z pewnością książka może być ciekawą pozycją nie tylko dla tych kobiet,które silniej "odczuwają",a przez to też "mocniej cierpią".
Z całą pewnością- godna polecenia, co niniejszym czynię.
NoemiPosty:52
Dotyczy: Na południe od granicy, na zachód od słońca
Wysłany: 2014-01-12 14:56:39
Lekkość myśli, trafność wypowiedzi. Realne życie. Wypośrodkowany smutek. H.Murakami trafia w głębię niejednej czytelniczej duszy, ale nie niszczy jej i pozostawia nadzieję... Nawet jeśli jest ona mało wiarygodna i ulotna, bywa dopełnieniem naszej wyobraźni. Polecam tego autora, który właśnie dziś kończy 65 lat.
NoemiPosty:52
Dotyczy: Michael Jackson : życie i śmierć króla popu
Wysłany: 2013-06-03 23:47:56
Poruszający opis życia nieprzeciętnej, niepowtarzalnej "Gwiazdy" w zgniłym, pozbawionym jakichkolwiek ludzkich uczuć show biznesie. Smutna prawda, drastyczne fakty i wielka tajemnica, która nigdy nie zostanie wyjaśniona...ale (...) "Na szczęście Jacko zostanie przez przyszłe pokolenia zapamiętany głównie dzięki swej muzyce, a nie chorobom, fobiom, nieudanym małżeństwom, czy domniemanej pedofilii(...)
Był królem, ale i ofiarą popkultury. Zawsze w blasku fleszy, bogaty i sławny, krytykowany i bardzo, bardzo nieszczęśliwy"(...)
Ale kochał to, co robił i dlatego "(...) stworzył najbardziej rozpoznawalny image świata, porównywalny może tylko z Marilyn Monroe, czy Elvisem Presleyem."
P.S. 25 czerwca br minie kolejna, 4-ta rocznica jego śmierci.
NoemiPosty:52
Dotyczy: Houston, mamy problem
Wysłany: 2013-06-03 23:17:19
Książka przeznaczona dla odbiorców określonej grupy wiekowej. Być może dlatego mnie nie zachwyciła...chociaż cenię sobie poczucie humoru autorki. To, co mnie najbardziej podtrzymało na duchu, to radość z faktu, że mam już za sobą cały ten tzw. "młodociany zgiełk" błędów i potknięć, no...a w aspekcie powyższych zdarzeń doceniam swoiste Tu i Teraz swojego życia, co (śmiem przypuszczać), czytelnikom w wieku zbliżonym do mojego, również się spodoba.
NoemiPosty:52
Dotyczy: Delikatność
Wysłany: 2013-04-01 20:56:14
Niezwykle trafny komentarz OPALKI nie pozostawia zbyt wielkiego pola manewru w kwestii oceny powieści . Pozostaje mi tylko dodać, że cała przedstawiona w książce historia pasuje mi do konwencji scenariuszy filmów Kieślowskiego.
NoemiPosty:52
Dotyczy: Moja bliskość największa
Wysłany: 2013-04-01 20:44:54
JLW jest bez wątpienia mistrzem krótkich opowiadań. Porusza w nich zwykle intrygujące, niewygodne wręcz tematy, ale czyniąc to w sposób zamierzony, zmusza do głębokich refleksji i niekonwencjonalnych ocen. Myślę jednak, że ocena jego twórczości wymaga jednak pewnej dojrzałości.
NoemiPosty:52
Dotyczy: 188 dni i nocy
Wysłany: 2013-04-01 20:37:12
Bardzo sympatyczny i nie pozbawiony erotyzmu dialog dwóch nieprzeciętnych osobowości, który, być może ,wywrze znaczący wpływ na czytelnika. Przyznam,że w moich oczach pzemyślenia, jak i osobowość współautorki książki, zyskały na znaczeniu. Brawo Pani Domagalik
NoemiPosty:52
Dotyczy: Lilka
Wysłany: 2013-04-01 20:27:09
Książka dla osób , dla których uprzejmość, takt,szacunek i dobre maniery stanowią atrybuty codzienności. Niezwykle wzruszająca i pełna głębokiej refleksji opowieść o .... życiu przeciętnej kobiety, a jednak innej od "statystycznie przeciętnej". Porusza niezwykle aktualny temat... którego sens, wartość i indywidualną ocenę pozostawiam czytelnikowi.
NoemiPosty:52
Dotyczy: Pułapka Nowego Roku
Wysłany: 2013-04-01 19:56:50
Świetna pozycja dla kobiet, którym wizja zbliżającej się nieuchronnie emerytury zaczyna spoglądać w oczy. Ale jak się okazuje, nie musi to być dramatyczny czas. Wręcz przeciwnie - jeśli tylko "zaakceptujesz sama siebie i nie będziesz starała się uszczęśliwiać wszystkich,to brak czasu zamienisz w nadmiar, a Ty staniesz się pępkiem wszechświata", jak twierdzi sama autorka. Poza tym książka przepełniona jest ogromną ilością pełnych mądrości przypowiastek, aforyzmów i cytatów a sam wątek ...ogarniający czasy dzieciństwa, młodości i dojrzałości głównej bohaterki, zbliżając się do końca powieści , nabiera interesyjącego zabarwienia. Myslę, że książka warta jest polecenia i spełni oczekiwania niejednej czytelniczki.
NoemiPosty:52
Dotyczy: Miłość oraz inne dysonanse
Wysłany: 2013-03-20 14:07:41
Zgadzam się z komentarzem Opalki. Za dużo przytłaczającego smutku. Pierwsza książka JLW, która mnie lekko rozczarowała. I chociaż mniej odważna w kwestii zmysłowości (pewnie za sprawą współautorki), to jednak da się wyczuć niepokojący "kult mężczyzny" wobec "poddańczej kobiety".
NoemiPosty:52
Dotyczy: Choroba małżeńska
Wysłany: 2013-02-16 22:25:57
Kiedy wzajemna niechęć, nienawiść i pretensje sięgają zenitu pora się rozstać i zrobić to w najbardziej cywilizowany sposób. Niestety w dzisiejszych, przesiąkniętych agresją czasach okazuje się to sztuką. Para bohaterów z pewnością jest tego namacalnym przykładem. Ich walka rozgrywająca się na tle wydarzen 11 grudnia 2001 prowokuje do myślenia. Zmusza do zastanowienia się nad przyczynami nienawiści, tak w odniesieniu do pojedynczych osobistych tragedii małżeńskich, jak i wydarzeń światowych. Choć nie uważam tej książki za wybitne dzieło literackie to utożsamiam się z przesłaniem autora, że..."żyjemy nie zdając sobie sprawy jak wiele nas łączy. Pielęgnujemy złudzenie niezależności, idiotyczną wiarę w to, że sami siebie kreujemy, (...) gdy tymczasem znaczenie naszej osoby leży w rękach innych osób i vice versa".
NoemiPosty:52
Dotyczy: Los powtórzony
Wysłany: 2013-02-13 22:28:53
Bardzo ciekawie przedstawiony problem samotności niemłodego już mężczyzny i próba odmiany tego stanu oparta na subiektywnym postrzeganiu zdarzeń poprzez głuchy, bezwonny i bezdotykowy internet, sprzyjający nie tylko fantazjom...
Pozornie wolna akcja kontrastowo zestawiona z obrazem rewolucyjnych wręcz działań na poziomie emocji sprawia, że książkę zaliczam do nieprzeciętnych. Połączenie wiedzy naukowej autora z wnikliwą, sugestywną analizą psychologiczną bohaterów zwiększa walory powieści :idea:
Wszystko utkane misternie i skryte pod pozornie nieistotnym, ale jednak nurtującym czytelnika pytaniem o sens i związek tytułu książki z przedstawioną w niej historią.
Zapewne rozwiązanie tej zagadki uznacie państwo, i słusznie, za przysłowiową "wisienkę na torcie"
NoemiPosty:52
Dotyczy: Pięćdziesiąt twarzy Greya
Wysłany: 2013-01-26 18:44:05
Mam do tej książki stosunek... kulinarny! Przypomina spożywanie ciężkostrawnej potrawy na pusty żołądek. Konsumuje się ją zachłannie, aż do granic sytości, nie bacząc na długotrwałą niestrawność, którą nieuchronnie wywoła......A kiedy się ją wreszcie z ulgą wydali (z pamięci) trudno znieść zapach tego, co po niej zostało.
NoemiPosty:52
Dotyczy: Łóżko
Wysłany: 2012-11-20 17:34:05
Tę książkę czyta się z przyjemnością. Jest niczym pudełko czekoladek przed snem. Ze smakiem można kosztować każdego dnia każde kolejne opowiadanie, a gdy się skończy... czuje się niedosyt i rośnie apetyt na więcej . . .
NoemiPosty:52
Dotyczy: Córka kochanki
Wysłany: 2012-11-20 17:12:37
Pod tym intrygującym tytułem nie kryje się, niestety ,żadna interesująca treść Nie odnajdziecie tu Państwo emocji właściwych dorosłej kobiecie, która w wieku 30 lat dowiedziała się o swoich adopcyjnych rodzicach. Książka napisana w stylu reporterskim nie dostarcza oczekiwanych emocjonalnych wzruszeń, a szkoda!, bo materiał dobrze ujęty mógłby stać się ciekawą powieścią w stylu Jodi Picoult.
Osobiście uważam, że straciłam czas czytając tę książkę.
NoemiPosty:52
Dotyczy: Marzenia i tajemnice
Wysłany: 2012-11-17 23:21:46
Przeczytawszy książkę doszłam do wniosku, że p. Wałęsowa w czasach swojej młodości nie w pełni zdawała sobie sprawę z wydarzeń w których uczestniczyła. Świadczą o tym zdania typu:
„ nie pamiętam, bo byłam wzruszona”
„ nie zastanawiałam się wtedy”
„ nie wiem o czym mąż rozmawiał” itp.
Stojąca zawsze z boku, a nawet kilka kroków za mężem, wyszła wreszcie z cienia i stała się zauważalna (!) co różnie zostało skomentowane.
Jej książka jest swego rodzaju „ pstryczkiem w nos” wobec tej mniej życzliwej części społeczeństwa.
A myślę, że zawarte w książce wspomnienia i imponujące fotografie mogą być źródłem zazdrości.
Przykre, że jako dojrzała kobieta czuje się samotna, ale pocieszające , że mimo wszystko ( jak twierdzi )- szczęśliwa .
NoemiPosty:52
Dotyczy: Fatalna namiętność
Wysłany: 2012-11-17 23:08:40
Bohaterka miała świetną pracę, przyjaciół i udany związek. Wtedy przypadkowo poznała przystojnego nieznajomego. Dla jego magnetycznego spojrzenia zrezygnowała z dotychczasowego stylu życia. Poznała smak szalonego pożądania , ale wpadła w pułapkę sadystycznej miłości.
Nie zaliczyłabym tej książki do kategorii dreszczowców, a raczej do książek psychologiczno-obyczajowych z wątkiem kryminalnym. Nie przeraziła mnie, no...może z wyjątkiem epizodu z kotem. Natomiast wciągnęła mnie od początku , a na końcu – zaskoczyła .
NoemiPosty:52
Dotyczy: Sceny z życia za ścianą
Wysłany: 2012-11-05 23:15:46
Ależ mi wstyd... ...jak mogłam pomylić nazwisko!
Oczywiście - twórczości Janusza Leona WIŚNIEWSKIEGO !!!!! piewcą będę w przyszłości.
Wszystkich urażonych (tą nieszczęsną pomyłką)serdecznie przepraszam.
NoemiPosty:52
Dotyczy: Sceny z życia za ścianą
Wysłany: 2012-11-05 23:03:05
To kilkanaście krótkich, ale niebanalnych opowiadań o życiu: miłości, zawiści, próżności, zdradzie, cierpieniu, radości i nadziei. Każda z nich ma ciekawą pointę, i zaskakuje niekonwencjonalnym sposobem ujęcia tematu.
Sądzę, że zostaną fanką twórczości Janusz L. Wróblewskiego
NoemiPosty:52
Dotyczy:
Wysłany: 2012-11-01 23:15:53
Spodziewałam się książki...otarłam się o teatr absurdu, okraszony sowicie wulgarnymi dialogmi wiecznie pijanych bohaterów.
Bywało - zanosiłam sie ze śmiechu Bardziej jednak z beznadziejności prezentowanych tu tekstów niż z radości obcowania ze swoistym poczuciem humoru autorki.
Czuję niesmak . Nie polecam.
NoemiPosty:52
Dotyczy: Zwyczajny facet
Wysłany: 2012-10-28 17:32:39
Super książka Mądra, prawdziwie życiowa i bardzo refleksyjna lektura, która moim zdaniem mogłaby stanowić alternatywną terapię dla tzw. "zagrożonych związków". Zachwyca znajomością męskiej duszy ...i sprawia,że dostrzega się i ceni własne szczęście i tę "drugą połówkę" swego TU I TERAZ.
NoemiPosty:52
Dotyczy: Każdy szczyt ma swój Czubaszek
Wysłany: 2012-10-24 15:52:41
Cenię sobie dowcip i satyrę Pani Marii. Myślę jednak, że książka nie jest szczytem możliwości Czubaszek w kwestii humoru i satyry. Niemniej jednak znaleźć w niej można zabawne, a nawet bardziej zabawne dialogii i cytaty. Na poprawę nastroju - może być.
NoemiPosty:52
Dotyczy: Czerwona księżniczka
Wysłany: 2012-10-23 16:00:31
Interesująca, nieprzeciętna historia życia i kariery "królowej" polskiej okulistyki. Nie bulwersuje i nie wzbudza nieżyczliwych emocji. Każdy ma prawo do swoich własnych opinii, które nie są ( w moim mniemaniu) całkowicie jednostronne i niepodważalne.
Jeśli celem autorów było zmuszenie czytelnika do zastanowienia się nad przewrotnością i nieprzewidywalnością własnego losu, to myślę, że i na tym polu speniła swoje zadanie.
Czekałam na tę książkę w długiej kolejce, ale warto było. Nie zawiodłam się
NoemiPosty:52
Dotyczy: O kobiecie
Wysłany: 2012-10-09 22:16:32
Prof. Lew Starowicz w nowej odsłonie z bagażem pełnym ciekawych informacji, nadążających za NOWĄ rzeczywistością , zmieniającymi się WARTOŚCIAMI , a co za tym idzie -wygenerowanymi, niepokojącymi, ale jednak przewidywalnymi następstwami narastających zmian.
Czy czeka nas prawdziwy MATRIARCHAT? Okazuje się, że nie jest to wykluczone.
Dla uzupełnienia całości polecam też "O mężczyźnie", rzecz jasna ,tego samego autora. Uważam bowiem, że warto iść z "duchem czasu", jak wspomniany, a przecież już,twórca obu tytułów.
NoemiPosty:52
Dotyczy: Ludzie na walizkach : nowe historie
Wysłany: 2012-10-09 21:55:58
Książka warta przeczytania. Porusza najdelikatniejsze, najbardziej wartościowe , ale często skrywane obszary ludzkiej wrażliwości, będące alternatywą dla pozornie najważniejszej egzystencji ...i dając do myślenia, prowokuje odpowiedź na pytanie o celowość i potrzebę cierpienia , bólu i rozpaczy.
Bardzo przemyślany sposób zamieszczenia przez autora poszczególnych historii pozwala z pełną świadomością zastanowić się nad istotą Boga i człowieczeństwa.
NoemiPosty:52
Dotyczy: Agent
Wysłany: 2012-10-09 21:09:46
Nie rozumiem skąd w recenzji książki pojawia się tekst -"Wzbogacona dojrzałością i kunsztem wykonania Marka Kondrata opowieść o zgubnych namiętnościach.(... )" , ale przyznaję, zaintrygowana sięgnęłąm po nią.
Marka Kondraka??? nic takiego nie znalazłam.
Dla mnie książka jest przykładem medialnego przereklamowania. Ot, banalna historia o zdradzie,głupiutkiej, naiwnej kochance i rozsądnej (jak to zwykle bywa) żonie. Ktoś oczywiście ponosi karę bo przecież nie da się zbudować szczęścia na czyimś nieszcęściu.
Co prawda Gretkowska próbuje nakreślić psychologiczny obraz "winowajcy" w taki sposób, aby zminimalizować jego winę i rozgrzeszyć przed czytelnikiem,ale całość wydaje mi się płytka, pozbawiona żywych emocji i niepokojących wrażeń.
NoemiPosty:52
Dotyczy: Dwanaście : 21.12.2012
Wysłany: 2012-06-11 19:57:17
Ciekawa, inspirująca,leko się czyta. Zaspokoi niektórych czytelników w temacie intrygującej przepowiedni Majów, dotyczącej tajemniczej daty 12.12.2012.


NoemiPosty:52
Dotyczy: Portret Doriana Graya
Wysłany: 2012-06-08 14:27:20
Najprawdziwsze Arcydzieło Literatury Światowej. Wciągająca, mądra powieść z poprzedniego stulecia, i choć czasy nam się zmieniły , prawa żądzące ludzkimi emocjami wciąż pozostają niezmienne...z tą tylko różnicą, że pewne z nich "kiedyś" uznawano za naganne...
Polecam tę książkę z uwagi na ogrom aforyzmów , cynicznych co prawda, ale niezwykle trafnych i (o ironio) wiarygodnych. Zachwycił mnie barwny, poetycki język,( bo kto dziś jeszcze potrafi tak pisać.....:))
NoemiPosty:52
Dotyczy: Dlaczego mężczyźni kochają zołzy
Wysłany: 2012-06-08 13:59:41
Powiem krótko: dla każdej kobiety w każdym wieku na każdą pogodę. SUPER poradnik
NoemiPosty:52
Dotyczy: Przepis na łapanie motyli
Wysłany: 2012-06-08 13:49:53
Sposób życia "dojrzałych" bohaterek przygnębił mnie. Książka mnie znudziła zanim nalazłam na jej stronach odpowidż na pytanie "czy dojrzała kobieta może zawrócić w głowie dużo młodszemu od siebie mężczyźnie' i "czy może czuć się pożądana". Poczucie humoru : "takie sobie".
Nie polecam.
NoemiPosty:52
Dotyczy: Gdy oślica ujrzała anioła
Wysłany: 2012-03-14 23:39:11

Książka będąca opowieścią niemowy, Euchrida, jest niczym skarga oślicy, której Pan użycza głosu, by obronić ją przed razami Balaama.
Euchrid Niemowa prowadzi czytelnika przez świat z koszmaru. Każda napotkana twarz wykrzywiona jest w grymasie złości, pogardy, głupoty, niczym w makabrycznym gabinecie krzywych luster.
Książka jest ciężka i przytłaczająca. Wiele jej scen na długo pozostaje w pamięci, a przywołane wciąż potrafią wywołać dreszcz.
Nick Cave stworzył prawdziwą powieść grozy, gdyż napisał książkę o najciemniejszych z ludzkich namiętności. Jej strony pełne są moralnego zepsucia, ociekają brudem. Książka robi ogromne wrażenie, bardzo silnie oddziałując na wyobraźnię.
Za zepsutymi bohaterami, za ociekającymi brudną mazią zdaniami kryje się duża wrażliwość na ludzką krzywdę , przede wszystkim tą doświadczaną od innych ludzi.
Autor wystawia wrażliwość i uczucia czytelnika na ciężką próbę. Zmusza do myślenia, domagając się dokonania oceny życia Euchrida, zachowania mieszkańców miasta. Nie daje żadnych wskazówek pozwalających odróżnić dobro od zła. Czytelnik decyduje sam.
Nie wiem czy polecić (osobiście nie sięgnę po nią więcej)


NoemiPosty:52
Dotyczy: Alef
Wysłany: 2012-03-14 23:06:11
To książka dla osob zadających sobie pytania na wiele tematów dotyczących zycia, przemijania, śmierci teraźniejszości, przeszłości i przyszłości. Nie udziela jednoznacznych odpowiedzi, ale zmusza do zastanowienia nad sensem istnienia. Baśniowa z elementami mistycyzmu, New Age i innymi, na pozór błachymi, niedocenianymi i niezauważalnymi elementami wartościowującymi istotę bytu Tu i Teraz. Książka wymaga skupienia, dając w zamian możliwość pełnego uczestniczenia w poruszanej przez autora tematyce. I z pewnością nie jest to pozycja "na raz". Wracać sie do niej będzie z przyjemnością po jakimś czasie.
NoemiPosty:52
Dotyczy: Doktorzy z piekła rodem : przerażające świadectwo nazistowskich eksperymentów na ludziach
Wysłany: 2012-02-25 18:43:12
Przerażający dokument zbrodni hitlerowskiej. Ciężko się czyta . Jeszcze trudniej to sobie wyobrazić, a co dopiero przeżyć…
„ Tylko człowiek człowiekowi mógł zgotować taki los” (A.Seghers)
NoemiPosty:52
Dotyczy: Kryształowy anioł
Wysłany: 2012-02-25 18:27:23
Ja również sięgnęłam po tę książkę i podzielam pozytywne opinie na jej temat. Fabuła nie jest specjalnie wyszukana, ale wątki zgrabnie wplecione w jej treść, zwiększają ciekawość i wciągają w temat.
Całkiem dobra, lekka i przyjemna książka,no i jak dla mnie "in plus" jeśli chodzi o zakończenie.
NoemiPosty:52
Dotyczy: Zielone drzwi
Wysłany: 2012-02-25 17:58:32
Autorka uchyla "zielone drzwi„ i prowadzi alejami swojego życia, w którym śmiech do łez przeplata się ze smutkiem i łzami w oczach . Dostarczając wielu emocji Grochola , w moim mniemaniu, podejmuje próbę przekazania czytelnikowi wiary w to, „ że wszystko, co nam się przydarza ma cel i sens, choć bywa czasem bolesne” . Tę książkę chce się czytać.
(… a tak na marginesie,}... przytoczę mój ulubiony cytat ze str.334 – „ "Chciałabym mieć taki charakter, żeby jeśli ktoś mi przyśle kiedyś g...no końskie w paczce, nie krzyknąć z odrazy, tylko się ucieszyć, że konik tu był."
NoemiPosty:52
Dotyczy: Podanie o miłość : opowiadania
Wysłany: 2012-02-25 17:30:17
Grochola, jakiej nie znałam. Wzrusza, zasmuca i mimo,że prezentuje ciekawy sposób interpretacji zdarzeń będących udziałem głównych bohaterów każdego z tych opowiadań, to mnie jednak nie zachwyciła.
NoemiPosty:52
Dotyczy: Przegryźć dżdżownicę
Wysłany: 2012-02-18 21:16:48
Studium psychologiczne zdradzonej kobiety. Mała książeczka, a tyle w niej bólu, cierpienia , żalu, wściekłości , nienawiści ...ale też dobrych wspomnień
No cóż "zdradzić nas mogą tylko ci, którym zaufamy" ?!
NoemiPosty:52
Dotyczy: Motyl
Wysłany: 2012-02-14 13:19:23
Przejmująca, wzruszająca i pouczająca zarazem historia 50-letniej kobiety wpadającej w szpony choroby, która stopniowo odbiera człowiekowi godność i nadzieję na lepsze jutro.
Książka napisana z ogromną empatią i niezwykle trafną oceną sytuacji chorych na Alzheimera.
Polecam. ( być może skłoni czytelnika do przekazania 1% podatku na szczytny cel...tych również zapomnianych:) :cry:
NoemiPosty:52
Dotyczy: Kolejność uczuć
Wysłany: 2012-01-08 22:53:27
No, cóż...dałam się nabrać na ładnie brzmiący tytuł, interesującą okładkę i słodko-rozsądną notkę reklamową. Nie tego oczekiwałam i chociaż to moje pierwsze, nieudane, literackie spotkanie z tą pisarką, nie omieszkam zgłębić treści jej wcześniejszych książek..., bo jednak "brzmi ciepło i sentymentalnie".
NoemiPosty:52
Dotyczy: Zamek z piasku, który runął
Wysłany: 2012-01-08 22:40:48
Wydaje mi się, że tom III-ci Millenium wymaga pełniejszego skupienia, można bowiem pogubić sie nieco w plątaninie obcobrzmiących nazwisk postaci i wielowątkowosci powieści.
Niemniej jednak jestem pełna podziwu dla szczegółowości poruszanych tematów i imponującej dokładności opisów.
Po obejrzeniu ekranizacji wszystkich części trylogii uważam, że film nie jest w stanie wiernie odzwierciedlić literackiego kunsztu Stiega Larssona. Tym niemniej polecam (jak na razie całość tylko w wersji szwedzkiej), chociażby dla świetnie zagranych ról głównych bohaterów. W szczególności odtwórczyni roli Lisbeth - Noomi Rapace. Moim zdaniem lepiej się prezentuje niż jej amerykańska konkurentka.
NoemiPosty:52
Dotyczy: Dziewczyna, która igrała z ogniem
Wysłany: 2012-01-08 22:22:16
Moim zdaniem najbardziej dynamiczna i głęboko poruszająca część Trylogii. Pozwala na sprecyzowanie obrazu postaci głównej bohaterki i jej smutnego losu.
Wyzwala w czytelniku osobiste refleksje nad złożonością ludzkiego losu i kształtuje jego oczekiwania w temacie szeroko pojętej SPRAWIEDLIWOŚCI.
Film (myślę o szwedzkiej ekranizacji, którą obejrzałam) pozwolił mi uporządkować informacje zawarte w tej powieści.
NoemiPosty:52
Dotyczy: Mężczyźni, którzy nienawidzą kobiet
Wysłany: 2012-01-08 22:05:02
Nie będę oryginalna w tym, co napiszę. A zatem: prawdziwy bestseller naszych czasów.
I-sza część może stanowić odrębną całość, ale jest zapowiedzią następnych dwóch,tej trzymającej w napięciu powieści.
Polecam również szwedzką ekranizację tej trylogii. (Będzie ją można wkrótce porównać z wersją amerykańską)
NoemiPosty:52
Dotyczy: Największy dar
Wysłany: 2011-12-22 18:46:32
Niepozorna książeczka , traktująca o czymś najważniejszym, bez czego trudno odnależć siebie i swoje szczęście w życiu. Wprawia w zadumę, sięgając "głębi człowieczeństwa".
Polecam na święta (i nie tylko)
NoemiPosty:52
Dotyczy: Jedenaście minut
Wysłany: 2011-11-30 18:37:17
Piękna historia "kopciuszka" osadzona w realiach współczesności.
Głęboko filozoficzna, bezpruderyjna analiza ludzkiej namiętności, ucząca szacunku do człowieka i jego seksualności.
Pozwala wierzyć w prawdziwą bliskość serc i dusz.
NoemiPosty:52
Dotyczy: Wirus Judasza
Wysłany: 2011-11-27 20:33:02
Ekscytująca,trzymająca w napięciu, świetnie napisana powieść dla miłośników przygód Indiana Jones`a i zwolenników książek Dan Brown`a.
Autor umiejętnie wykorzystał niewyjaśnione losy floty Marco Polo, wplatając je w sensacyjną prawdę historyczną i medyczną naszych czasów, i powołując do istnienia tzw. wirusa Judasza -śmiercionośne zagrożenie współczesnego świata.
Wielowątkowa fabuła powieści, zaskakujące zwroty sytuacyjne, odważne, brawurowe wręcz akcje (godne samego James Bond`a), są udziałem dwóch zwalczających się ugrupowań: tajnej jednostki amerykańskiej odpowiedzialnej za bezpieczeństwo USA - SIGMY, oraz terrorystycznej GILDII.
Los bohaterów książki stanowi przypomnienie jak ulotne bywają ludzkie oczekiwania, nadzieje i marzenia.
Po skończeniu książki odetchnęłm z ulgą, że to tylko fikcja literacka i niezwykła wyobraźnia J.Rollinsa, ale...cyt. z książki:
"Jeżeli ludzkość za bardzo się rozpycha, przyroda czasami daje jej prztyczka."
Daje do myślenia, nieprawdaż?
NoemiPosty:52
Dotyczy: Wirus Judasza
Wysłany: 2011-11-27 20:20:16
Ekscytująca,trzymająca w napięciu, świetnie napisana powieść dla miłośników przygód Indiana Jones`a i zwolenników przygód Dan Brown`a.
Autor w świetny sposób wykorzystał niewyjaśnione losy floty Marco Polo, wplatając je w sensacyjną prawdę historyczną i medyczną naszych czasów, i powołując do istnienia tzw. wirusa Judasza -śmiercionośne zagrożenie współczesnego świata.
Wielowątkowa fabuła powieści, zaskakujące zwroty sytuacyjne, odważne, brawurowe wręcz akcje (godne samego James Bond`a), są udziałem dwóch zwalczających się ugrupowań: tajnej jednostki amerykańskiej odpowiedzialnej za bezpieczeństwo USA - SIGMY, oraz terrorystycznej GILDII.
Los bohaterów książki stanowi przypomnienie jak ulotne bywają ludzkie oczekiwania, nadzieje i marzenia.
Po skończeniu książki odetchnęłm z ulgą, że to tylko fikcja literacka i niezwykła wyobraźnia autora, ale...cyt. z książki:
"Jeżeli ludzkość za bardzo się rozpycha, przyroda czasami daje jej prztyczka."
Daje do myślenia, nieprawdaż?
NoemiPosty:52
Dotyczy: Buty szczęścia
Wysłany: 2011-11-24 21:09:44
Bez wątpienia: poradnik o tym, jak żyć ze sobą i wśród ludzi tak, aby zmienić podejście do otaczającej nas rzeczywistości.
Książka napisana przez uznaną panią psycholog - Ewę Woydyłło, tchnie ciepłem i optymizmem.
NoemiPosty:52
Dotyczy: Serce na temblaku
Wysłany: 2011-11-24 20:50:42
W przypadku serii "Żaby i Anioły" wolę ekranizację filmową tych książek.
Zabawna, ale mało prawdopodobna rzeczywistość (zwłaszcza jeśli chodzi o tzw. "męską" cierpliwość i wyrozumiałość) no, ale jeśli ktoś chce poprawić sobie nastrój...
NoemiPosty:52
Dotyczy: Osobowość ćmy
Wysłany: 2011-11-24 20:20:36
Moim zdaniem jedna z lepszych pozycji tej autorki. Nie znudziła mnie, nie rozśmieszyła, ale ujęła za serce.
Przyjaźń jakiej wielu z nas życzyłoby sobie nie tylko w jesienne dni...

2009-19 | Odwiedzin: 3900410, dzisiaj: 285 | Obecnie Gościmy: 33 | Logowań na konto: 379671, dzisiaj: 7 | Pozycji zamówionych: 11 | Pozycji zarezerwowanych: 3220
Pracuje w oparciu o SYSTEM BIBLIOTECZNY MATEUSZ | Designed by Sliffka